Четверг, 15.04.2021, 11:32Приветствую Вас Гость | RSS
ОШ №9
г. Мирнограда
(Димитрова)
Меню сайта
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Реклама на сайте

Профилактика правонарушений


До уваги учнів та батьків!

Наказ про забезпечення безпечних умов для учасників навчально-виховного процесу ЗОШ №9

Bezpeka.docx

 

У разі виникнення проблем щодо порушення прав дітей, кримінальної обстановки, виникнення надзвичайних ситуацій, з метою збереження життя та здоров'я, звертатися на адресу: м. Мирноград, вул. Артема, 73а, Мирноградський міський відділ поліції.

 

 

Кримінальна відповідальність неповнолітніх

Щоб не потерпіти від злочину та уникнути інших неприємностей:

1. Не гуляй сам і не шукай собі пригод у небезпечних місцях (на пустирях, будівельних майданчиках, у лісосмугах тощо).

2. Пам’ятай, що надмірна цікавість не веде до добра: не чіпай знайдені предмети, не втручайся у справи інших, особливо у сварки та бійки, почувши постріли, тікай в інший бік.

3. Не ходи вулицями у пізній час без дорослих, намагайся виглядати чистим і охайним, аби не справляти враження бездоглядного.

4. Будь обережним, коли заходиш до під’їзду. Якщо там темно, дочекайся сусідів.

5. Ніколи не відчиняй двері квартири стороннім людям.

6. Не спілкуйся з підозрілими особами, відмовляйся від їхніх доручень щось кудись віднести чи передати на словах.

7. Не дозволяй незнайомцям заманити себе у пастку – не вір обіцянкам, відмовляйся від подарунків або запрошень «у гості».

8. Не вживай речовин сумнівного походження, що можуть викликати отруєння чи втрату самоконтролю. Май на увазі, що правопорушення, скоєне у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, обтяжує провину.

9. Не будь надто самовпевненим, у сумнівній ситуації звернися за допомогою до будь-якого з дорослих (зроби вигляд, ніби вони – твої знайомі).

10. Уникай місць, де збирається збуджений натовп та можливі порушення громадського порядку.

11. Під час проведення масових заходів не привертай до себе уваги зухвалою поведінкою, гучними вигуками, незвичайним одягом.

12. Не наближайся до п’яних, а також тих людей, які поводяться дивно й можуть бути здатними на непередбачені дії.

13. Не носи з собою предмети (ніж, кийок, патрони тощо), наявність яких може викликати підозру або бути поставлена у вину; а ось учнівський квиток, паспорт чи інше посвідчення особи тобі не завадять.

14. Не вдавай із себе героя, будучи в небезпеці, тікай у людне чи освітлене місце.


Якщо ж усі запобіжні заходи не допомогли і тебе затримують:

1. Не тікай, не чини опір: краще потрапити до поліції, ніж під колеса автомобіля чи до лікарні.

2. Будь чемним з працівниками поліції, не намагайся залякати їх своїми «впливовими» батьками.

3. При можливості проси друзів як найшвидше повідомити про твоє затримання власних батьків. Не роби дурниць, не потрапляй у поліцію «за компанію».

4. Не бреши працівникам поліції: якщо не хочеш казати правду – мовчи та плач; але й не дозволяй себе залякати: не давай свідчень проти себе, не бери на себе зайвого – кожен має відповідати за свої вчинки сам.

5. Знай, що права та інтереси неповнолітніх захищає Закон; якщо тебе затримано, вимагай від працівників поліції пояснення причин твого затримання та роз’яснення власних прав.

6. У якій би ролі ти не потрапив до поліції (потерпілого, свідка чи правопорушника), твої права відстоюватимуть законні представники, насамперед, це батьки чи особи, котрі їх заміняють, а, при потребі, й фахівці (адвокат, педагог, лікар).


Незнання закону не звільняє від відповідальності, отже знай:

1. Якщо ти малолітній правопорушник, то тобі і твоїм батькам доведеться нести передбачену Законом відповідальність.

2. До 11 років дитина не має права бути засудженою, але за її вчинки відповідають батьки або особи, котрі їх заміняють: вони можуть бути оштрафовані або змушені відшкодувати заподіяні дитиною збитки.

3. Бездоглядну дитину віком до 15 років після встановлення її особи та всіх обставин, що призвели до її бездоглядності, відповідні органи передають на виховання спеціально призначеним опікунам або до відповідних виховних закладів.

4. Неповнолітні віком від 11 до 18 років можуть бути притягнуті до відповідальності за належну поведінку (систематичне ухилення від навчання та праці, бродяжництво, жебратство, дрібні злочини тощо) й направлені за вироком суду чи за рішенням уповноважених служб у справах неповнолітніх на перевиховання до спеціальної школи.

5. Закон установлює кримінальну відповідальність за протиправні дії з 16 років.

6. Неповнолітні, яким на момент вчинення тяжкого злочину виповнилося 14 років, можуть бути за вироком суду позбавлені волі строком до 10 років, з відбуванням покарання у виховно-трудовій колонії.


Пам’ятай:

1. Працівники поліції мають право затримати підозрілого неповнолітнього тільки на три години для з’ясування його особи. Відлік часу починається з моменту складання протоколу про затримання.

2. При складанні протоколу краще бути ввічливим і чемним, давати тільки загальну інформацію про себе (прізвище, ім’я, вік та адресу).

3. Якщо ти приховуватимеш ці відомості, і твої батьки через це не будуть знайдені, тебе можуть помістити на 30 діб до дитячого приймальника-розподільника для встановлення твоєї особи.

4. Про затримання мають бути негайно повідомленні батьки або особи, які їх заміняють.

5. Важливо, щоб протокол затримання був оформлений правильно, тому прочитай його уважно і зверни увагу на зазначені в ньому дату і час затримання, бажано запам’ятати зміст протоколу, а також прізвища та посади працівників міліції, дії яких, можливо, доведеться оскаржити.

6. Тобі зобов’язані надати медичну допомогу при пораненні, хронічній хворобі (наприклад діабеті), дозволити скористатися туалетом, ти маєш право зателефонувати батькам.

7. Тебе не мають права тримати у камері попереднього затримання разом із дорослими.

8. Щире розкаяння може полегшити твою долю: краще, щоб тебе вважали наляканою дитиною, ніж досвідченим і самовпевненим злодієм.

9. Триваліше затримання (арешт) можливе тільки з санкції прокурора у випадках, передбачених законом: коли неповнолітній був затриманий на місці злочину, впізнаний як злочинець свідками, на його одязі виявлені сліди злочину (наприклад, плями крові) або в нього виявлено знаряддя злочину (зброя тощо).

10.Поліція не має права допитувати тебе інакше, ніж у присутності твоїх законних представників – батьків, адвоката, педагога, лікаря; адвокат має бути допущений до участі у твоїй справі не пізніше 24 годин після затримання; через 72 години тобі має бути пред’явлено звинувачення або тебе повинні звільнити, передати на поруки чи на підписку про невиїзд.

 

Протягом тижня учні школи брали участь в акції "Відповідальність починається з тебе": виготовляли колажі, малюнки. Взяли участь в інформ-уроках "Вітаміни-наші друзі", "Обравши спорт,обираєш життя". Члени учнівського самоврядування "Стимул" розробили та розповсюдили інформаційні брошури.

 

 

Фото Натальи Фоминой.

 

Соціальний педагог Смущенко А.О. провела бесіду з елементами тренінгу "Життя за гратами: яке воно?" з учнями 11-А класу (класний керівник Саєнко Ю.Ю.). Учні переглянули документальний відеоматеріал "Детки в клетке". Проведений захід змусив старшокласників замислитить над тим, якою є ціна за скоєні правопорушення.

Фото Натальи Фоминой.

Фото Натальи Фоминой.

Фото Натальи Фоминой.

 

Відповідно до плану заходів щодо реалізації Національної стратегії у сфері прав людини учні 2-А класу (класний керівник Кузнецова Н.В.) під час години спілкування вивчали права та обов’язки дітей та виготовили колаж "Діти теж мають права".

Фото Натальи Фоминой.

Фото Натальи Фоминой.

Фото Натальи Фоминой.

 

З метою правового виховання учнів, під час класної години у 10-А класі (класний керівник Шквиря О.В.) старшокласники обговорили основні положення Конвенції про права дитини. Для учнів школи вони розробили та виготовили буклети «Великі права маленької дитини».

Фото Натальи Фоминой.

Фото Натальи Фоминой.

 

На виконання Національної стратегії у сфері прав людини у школі проведено низку заходів на правову тематику. Один з них-тематична виставка, яку підготувала шкільний бібліотекар Саввіна І.В.

Фото Натальи Фоминой.

 

З метою формування правової культури учнів у 1 класах (класні керівники Жижерун В.І., Харченко Т.В.) відбувся правовий урок «Права дитини-щасливе дитинство». Першокласники ознайомилися з основними правами та обов’язками дітей. На прикладах народних казок міркували над тим, які права порушують казкові герої.

Фото Натальи Фоминой.

Фото Натальи Фоминой.

Фото Натальи Фоминой.

Фото Натальи Фоминой.

 

У межах реалізації Національної стратегії у сфері прав людини, створюючи правові колажі з теми «Я знаю свої права», учні 2-Б та 2-В класів (класні керівники Берестовська І.О., Єрохіна Н.В.) пересвідчилася в тому, що кожна людина повинна знати свої права та обов’язки, щоб гідно прожити власне життя.

Фото Натальи Фоминой.

Фото Натальи Фоминой.

Фото Натальи Фоминой.

 

Відповідно до плану заходів щодо реалізації Національної стратегії у сфері прав людини у школі проведено правовий всеобуч «Правовий букварик» (4-Б кл., класний керівник Вовк Г.В.), виховна година «Я знаю право та закон» (7-А кл., класний керівник Турчина О.Г.). Знаєш свої права-вмієш себе захистити!

 

Поиск
Календарь
«  Апрель 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архив записей
Реклама на сайте