Четверг, 15.04.2021, 11:39Приветствую Вас Гость | RSS
ОШ №9
г. Мирнограда
(Димитрова)
Меню сайта
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Реклама на сайте

Подготовка к ВНО


Практичні рекомендації по підготовці до ЗНО

-         Спочатку підготуйте місце для занять: приберіть зі столу зайві речі, зручно розташуйте необхідні підручники, посібники, зошити,  папір, олівці. Можна внести в інтер’єр кімнати жовтий і фіолетовий кольори, оскільки вони підвищують інтелектуальну активність. Для цього буває достатньо якоїсь картинки в цих тонах.

-         Складіть план занять. Плануючи кожен день підготовки, необхідно чітко визначити, що саме сьогодні вивчатимете. Не взагалі: « Трохи позаймаюся»,- а які саме розділи і теми.

-         Почніть із складнішого, з того розділу, який знаєте найгірше. Але якщо вам важко « розгойдатися», можна почати з того матеріалу, який найбільш цікавий і приємний. Можливо поступово увійдете до робочого ритму.

-         Чергуйте заняття і відпочинок, скажімо, 40 хвилин занять, потім 10 хвилин перерви. Можна у цей час помити посуд, полити квіти, зробити зарядку, прийняти душ. Не треба прагнути до того, аби прочитатиі запам’ятати напам’ять увесь підручник. Корисно структурувати матеріал, складати плани, схеми , причому бажано їх записувати. Плани корисні і тому, що за ними легко повторити якийсь матеріал.

-         Як запам’ятовувати матеріал? Психологи встановили, що наша оперативна пам’ять при одночасному сприйнятті здатна утримати і потім відтворити в середньому лише сім об’єктів. Тому матеріал краще розбити на смислові шматки, бажано, аби їх було не більше семи. Смислові шматки матеріалу необхідно укріплювати й узагальнювати, виражати головну думку однією фразоюю. Не слід квапитися, за будь-яку ціну запам’ятовувати складний текст, не розібравшись у його внутрішніх зв’язках, не зрозумівши міркувань автора. Серед другорядного потрібно виявити найголовніше.

-         Використовуйте асоціації. Метод локальної прив’язки полягає у побудові для ряду, який ви намагаєтесь запам’ятати, об’єктів іншого ряду- опорного, з добре знайомих або легких для вивчення пунктів. Таким опорним рядом може бути послідовність кімнат у вашій квартирі, будинків на вашій вулиці тощо. Людина спочатку заучує опорний ряд, а потім використовує йог7о елементи, аби зіставити з ними елементи заучуваного ряду. Отже, якщо в матеріалі мало внутрішніх зв’язків – озирніться довкола. Уявіть обстановку, в якій ви вивчали матеріал, і ви пригадаєте його, адже отримані одночасно враження запускають механізм згадування.

-         Як повторювати? Перекажіть текст своїми словами, і ви легше його запам’ятаєте, аніж просто прочитавши його багато разів, - адже це активна розумова праця. Загалом, будь-яка аналітична робота з текстом дозволяє краще його запам’ятати. Це може бути перекомпонування матеріалу, знаходження парадоксальних формулювань для нього,залучення контрастного фону або матеріалу тощо.

-         Конспектування. Виявляється, текст можна сильно скоротити, представивши його у вигляді схеми – « зірки», «дерева», «дужки» тощо. При цьому сприйняття на якість запам’ятовування значно покращується через образність запису. Таким чином вам необхідно розбити великий текст не більше ніж на 7 частин, пов’язати ці частини між собою, виділити опори ( слова і думки, що стоять за ними) і завчити їх. У системі заучування матеріалу велику роль відіграє повторення.

Як підготуватися психологічно?

Для того, щоб у кризовій ситуації не втрачати голови, необхідно не ставити перед собою надзавдань і надмети. Не варто чекати, доки ситуація стане катастрофічною. Починайте готуватися до іспитів заздалегідь, помалу, по частинах, спокійно.

Якщо дуже важко зібратися із силами і з думками, спробуйте запам’ятати спочатку найлегше, а потім переходьте до вивчення складного матеріалу. Щодня виконуйте вправи на зняття напруження, втоми, на розслаблення.

Що робити, якщо втомилися очі?

Виконайте дві будь-які вправи:

-        Погляньте почерзі вгору-вниз (25 с), ліворуч-праворуч (15с)4

-        Напишіть очима своє ім’я. По батькові, прізвище;

-        Фіксуйте погляд то на віддаленому предметі (20с), то на аркуші паперу перед собою (20с);

-        Намалюйте очима квадрат, трикутник-спочатку за годинниковою стрілкою, потім навпаки.

Режим дня

Поділіть день на три частини:

-        Готуйтеся до іспитів 8 годин на день;

-        Займайтеся спортом, гуляйте, сходіть на дискотеку – 8 годин;

-        Мпіть не менше 8 годин, якщо хочете чи треба,влаштуйте собі тиху годину після обіду.

Як уникнути хвилювань?

1.     Запишіть на аркуші паперу те, що вас непокоїть. Покладіть його під подушку або в ящик столу на сім днів. Доти, можливо, проблема вирішиться сама собою або її вже розв’яжете ви.

2.     Запитайте себе: « Чи  допомогає хвилювання впоратися із ситуацією?». Коли ви зрозумієте, що ні, придумайте щось, що справді моглоб зарадити.

3.     Порадьтеся з батьками. Попросіть їх підтримати вас. Якщо ви не можете поговорити з батьками, знайдіть іншого дорослого, якому ви довіряєте, напевно. Удвох ви напевно, придумаєте розумний план, як впоратися із вашим хвилюванням.

4.     Пам’ятайте6 занепокоєння – це емоція, а не метод розв’язання проблем.

Напередодні іспиту 

Багато хто вважає: для того, щоб повністю підготуватися до іспиту, не вистачає лише однієї, останньої перед ним ночі. Це неправельно. Ви вже втомилися, і не треба себе перенапружувати. Напвпаки, звечора перестаньте готуватися, прийміть душ, прогуляйтеся. Виспіться якнайкраще, аби встати відпочилим, із відчуттчм здоров’я, сили, з бойовим настроєм. Адже іспит – це своєрідна боротьба, в якій варто проявити себе, показати свої сили та здібності.

-     Сядьте зручно;

-     Глибокий вдих через ніс ( 4-6 секунд);

-     Затримка дихання ( 2-3 секунди), потім видих.

Зосередьтесь!

Після виконання попередньої частини тестування ( заповнення бланків), коли ви з’ясували всі незрозумілі для себе моменти, спробуйте сконцентруватися і забути про людей довкола. Для вас мають існувати лише текст завдання і годинник, що регламентує час тесту. Кваптеся без поспіху! Жорсткі рамки часу не можуть впливати на якість ваших відповідей. Перед тим, як вписати відповідь, перечитайте запитання двічі і переконайтеся, що ви правильно зрозуміли його суть.

Почніть із легких завдань!

Почніть відповідати на ті запитання, в яких ви не сумніваєтеся, не зупиняйтеся на тих, які можуть викликати довгі роздуми. Тоді ви заспокоїтесь, думки стануть яснішими і чіткішими, увійдете до робочого ритму. Ви ніби звільнитесь від нервозності, і вся ваша енергія потім спрямується на складніші запитання.

Пропускайте!

Треба навчитися пропускати складні або незрозумілі завдання. Пам’ятайте, у тексті завжди знай дуться такі запитання, з якими ви неодмінно впораєтесь. Просто безглуздо недобрати балів тому, що ви не дійшли до « своїх» завдань, а застрягли на тих, які викликають ускладнення.

Думайте лише про потогчне завдання!

К;оли ви бачите нове завдання, забудьте все, що було в попередньому. Зазвичай завдання в тексті не пов’язані одне з одним, як правило, не допомогають, а лише заважають концентруватися і правильно вирішити наступне. Ця порада дає й інший безцінний психологічний ефект- забудьте про невдачу в минулому завданні (якщо воно виявилося заважким). Думайте лише про те, що кожне нове завдання- це шанс набрати бали.

Перевірте!

Залиште час для перевірки своєї роботи,  принаймні, аби встигнути переглянути і помітити явні помилки.

Не засмучуйтесь!

Прагніть виконати всі завдання, але пам’ятайте. Що на практиці це нереально. Враховуйте, що тестові завдання розраховані на максимальний рівень складності, і кількість вирішених вами завдань може виявитися цілком достатньою для гарної оцінки.

Поиск
Календарь
«  Апрель 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архив записей
Реклама на сайте